Hírek
2011. November 29. 14:00, kedd |
Belföld
Forrás: OrientPress Hírügynökség
A reggeli nassolás is káros

A legfrissebb kutatások szerint ha valaki fogyni szeretne, akkor a közhiedelemmel ellentétben reggel és a délelőtti órákban sem nassolhat. Ez a kis 'bűnözés' is visszavetheti ugyanis a fölösleges kilók hatékony leadását.
A tudósok olyan nők nassolási szokásait vizsgálták, akik részt vettek egy fogyókúrás tanulmányban. Az eredmények szerint azok, akik reggel vagy délelőtt nassoltak, egy év alatt testsúlyuk 7 százalékától szabadultak meg, míg azok, akik lemondtak erről a kis 'bűnről' is, elérték az évi 11 százalékot - írja a Journal of the American Dietetic Association.
A szakemberek szerint egyébként a nassolás egy nagyon rossz szokás, illetve annak a jele is lehet, hogy nem eszünk annyit, hogy valóban jóllakjunk, így a szervezetünknek két étkezés között utánpótlásra van szüksége. A gond csak az, hogy így a szükségesnél több kalória jut a szervezetünkbe, ami hízáshoz vezet.
A problémára megoldást jelenthet, ha a főétkezéseket megpróbáljuk úgy összeállítani, hogy elegendőek legyenek a következő étkezésig, illetve az is, ha nassolás gyanánt zöldségeket, gyümölcsöket vágunk apró darabokra, és rágcsálunk el - ezzel hozzájárulhatunk az egészségesebb életmód kialakításához is.
OrientPress Hírügynökség
Ezek érdekelhetnek még
2025. Április 30. 07:52, szerda | Belföld
Zsigó Róbert: május második felében lesz döntés az árréscsökkentés fenntartásáról
Amikor a kormány bevezette az árréscsökkentést, úgy döntött, hogy május 31-ig tartja azt fenn, ezért május második felében értékeljük és döntünk arról, hogy folytatjuk-e az árréscsökkentést
2025. Április 29. 07:32, kedd | Belföld
Közösen népszerűsíti Magyarországot az Emirates és a Visit Hungary
Közösen népszerűsíti Magyarországot az Emirates és a Visit Hungary a beutazó turizmus fellendítése érdekében - közölték a felek az MTI-vel hétfőn.
2025. Április 29. 07:30, kedd | Belföld
Ukránoktól félti a magyar munkahelyeket Orbán Viktor
Ukrajna európai uniós tagságának kérdése eldönti, hogy milyen lesz a mai fiatalok következő 20 éve, a legaktívabb, legproduktívabb, legígéretesebb két évtizede